۰

گفت‌وگو با مهندس ریاضی مدیرعامل صنایع ارتباطی پایا

آقای مهندس حسین ریاضی اصفهانی یکی از قدیمی‌های صنعت مخابرات کشور است و سال‌هاست که در این عرصه فعالیت‌های گسترده دارد. ایشان مدیر عامل شرکت صنایع ارتباطی پایا است و از طرف این شرکت عضو هیئت مدیره‌ی شرکت ارتباطات مبین‌نت است.

ماهنامه‌ی علمی تحلیلی «طیف برق» که در حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت دارد، در شماره‌ی سی و ششم خود که در تیر ماه منتشر شد، مصاحبه‌ی مفصلی با آقای مهندس ریاضی ترتیب داد که در آن بحث‌های جالبی در زمینه‌ی وضعیت فعلی صنایع داخلی به ویژه صنعت مخابرات مطرح شد.

خواندن این مصاحبه‌ را به تمام علاقه‌مندان صنایع مخابراتی و ارتباطی توصیه می‌کنیم.

(بیشتر…)

۰

مصاحبه‌ی «اقتصاد ایران» با مهندس ناصر اصفهانی، مدیرعامل شرکت ارتباطات مبین‌نت، در خصوص چالش‌ها و فرصت‌های فناوری اطلاعات

ماهنامه‌ی «اقتصاد ایران» در شماره‌ی ۱۶۱ خود که در اواسط تیر ماه منتشر شد، مصاحبه‌ای با جناب آقای مهندس اصفهانی، مدیر عامل شرکت ارتباطات مبین‌نت، انجام داد. در این مصاحبه، موضوعاتی هم‌چون ضریب نفوذ اینترنت در کشور و مقایسه‌‌ی آن با سایر کشورهای آسیایی، تأثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه‌ی ملی و رشد فاوا و رشد اقتصادی مورد بحث قرار گرفتند که خواندن آن را به شما توصیه می‌کنیم.

(بیشتر…)

۲

۱۴ شهر جدید در سه ماهه‌ی نخست سال

تصویری از پوشش وایمکس‌ مبین‌نت در شهر رفسنجان

تصویری از پوشش وایمکس‌ مبین‌نت در شهر رفسنجان

گسترش شبکه‌ی سراسری وایمکس مبین‌نت از ابتدای سال تاکنون روند خوبی را پشت سر گذاشته است و در هفته‌ی گذشته با اضافه شدن چهار شهر کازرون در استان فارس، دوگردان در استان هرمزگان، رفسنجان در استان کرمان و ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان به شبکه، تعداد شهرهای تحت پوشش شبکه‌ی اینترنت بی‌سیم پرسرعت وایمکس مبین‌نت به ۱۲۴ شهر رسید.

از ابتدای سال ۹۱ تاکنون، ۱۴ شهر به شبکه‌ی وایمکس مبین‌نت اضافه شده است و پیش‌بینی می‌شود در ادامه‌ی سال این روند سرعت بیش‌تری نیز به خود بگیرد.

شهرهای اضافه شده به شبکه از ابتدای سال تاکنون عبارت‌اند از:

 

رفسنجان، جیرفت و بم، در استان کرمان

دماوند، در استان تهران

کازرون، فسا و لارستان، در استان فارس

 

بهبهان، ماهشهر و آبادان، در استان خوزستان

جاسک و بندر لنگه، در استان هرمزگان

ایرانشهر، در استان سیستان و بلوچستان

گناوه، در بندر بوشهر

۲

وایمکس، ظهور یک فناوری نو

هفته‌نامه‌ی آسیا در شماره‌ی ۱۳۵۲ خود، مصاحبه‌ای اختصاصی با مهندس ساسان کمیلی‌زاده، معاون بازاریابی و فروش شرکت ارتباطات مبین‌نت منتشر کرد.

در این مصاحبه، مهندس کمیلی‌زاده ضمن معرفی شرکت، شبکه‌ی سراسری وایمکس مبین‌نت و فناوری وایمکس، به مطالب گوناگون و جالبی درباره‌ی مبین‌نت، خدمات و اهداف آن اشاره کرد که خواندن آن‌ها خالی از لطف نیست. در ادامه، متن کامل این مصاحبه را می‌خوانید.

گفت‌وگوی اختصاصی روزنامه‌ی «آسیا» با مهندس ساسان کمیلی‌زاده، معاون بازاریابی و فروش شرکت ارتباطات مبین‌نت

این روزها واژه‌ی «وایمکس» (WiMAX)  برای کاربران اینترنت در کشورمان نامی آشناست و چندین شرکت‌ معروف ارایه‌دهنده‌ی اینترنت، از طریق این فناوری پیشرفته خدماتی را به کاربران عرضه می‌کنند.

شاید جذاب‌ترین ویژگی وایمکس، بی‌سیم بودن و امکان جا‌به‌جا کردن مودم در سطح شهر یا حتی کشور باشد، اما جالب است بدانید که وایمکس برخلاف تصور بسیاری از کاربران، صرفاً فناوری‌ای برای دسترسی به اینترنت به‌طور بی‌سیم نیست و می‌تواند خدماتی گوناگون و جالب را فراهم کند.

در میان ارایه‌دهندگان خدمات ارتباطی با فناوری وایمکس در کشور، شرکت ارتباطات مبین‌نت تنها اپراتوری است که توانسته است در مدت زمان کوتاهی خدمات خود را در تمام استان‌های ایران ارایه دهد. به همین دلیل، برای آشنایی بیش‌تر با این فناوری و خدمات گوناگونی که مبین‌نت براساس فناوری وایمکس ارایه می‌دهد، گفت‌وگویی با مهندس ساسان کمیلی‌زاده، معاون بازاریابی و فروش شرکت ارتباطات مبین‌نت انجام دادیم.

  (بیشتر…)

۵

تعداد شهرهای تحت‌پوشش: یکصد و بیست و یک

شبکه‌ی سراسری وایمکس مبین‌نت باز هم گسترده‌تر شد!

با اضافه شدن ۳ شهر جدید، اکنون تعداد شهرهای تحت پوشش شبکه‌ی وایمکس مبین‌نت در سراسر کشور به عدد ۱۲۱ رسیده است. شرکت ارتباطات مبین‌نت افتخار دارد که از این پس هم‌وطنان عزیزمان در شهرهای آبادان واقع در استان خوزستان، بم در استان کرمان و بندر گناوه در استان بوشهر نیز می‌توانند به خانواده‌ی بزرگ مشترکان مبین‌نت ملحق شوند و از خدمات اینترنت پرسرعت بی‌سیم وایمکس مبین‌نت استفاده کنند.

هم‌چنین شهر کرمان نیز که تا پیش از این فقط در بخش‌هایی از آن می‌شد به شبکه‌ی وایمکس مبین‌نت وصل شد، به‌طور کامل تحت پوشش قرار گرفته است و مشترکان می‌توانند با مودم‌های خود در تمام نقاط شهر، از اینترنت پرسرعت بی‌سیم وایمکس مبین‌نت استفاده کنند.

برای مشاهده‌ی نواحی تحت پوشش در شهرهای گوناگون کشور، می‌توانید به این نشانی مراجعه کنید.

برای مشاهده‌ی اطلاعات عوامل فروش مجاز شرکت ارتباطات مبین‌نت در شهرهای گوناگون کشور نیز به این نشانی مراجعه کنید.

۰

WiMo (وایمو)، اینترنت پرسرعت بی‌سیم مبین‌نت را به اماکن عمومی شهر تهران می‌آورد!

یکی از مشکلات بزرگ و همیشگی کاربران اینترنت در داخل کشور، دسترسی نامناسب به اینترنت پرسرعت در مکان‌های عمومی است. خدماتی که هم‌اکنون به عنوان اینترنت همراه یا قابل عرضه در مکان‌های همگانی ارایه می‌شوند، معمولاً چنگی به دل نمی‌زنند و کاربران رضایت چندانی از آن‌ها ندارند. هزینه‌ی بالا، نیاز به خرید تجهیزات جانبی، عدم پوشش مناسب، سرعت پایین اینترنت و …، دلایلی هستند که علاقه‌مندان به اینترنت را در کشورمان از رسیدن به اینترنت پرسرعت همگانی خوب ناامید کرده‌اند. اما شرکت ارتباطات مبین‌نت به زودی با ارایه‌ی خدمت جدیدی به نام «وایمو»،  انقلابی در دسترسی شهروندان تهرانی در مکان‌های همگانی ایجاد خواهد کرد!

(بیشتر…)