۰

به وبلاگ مبین‌نت خوش آمدید

مبین‌نت، زندگی با طعم شیرین اینترنت پرسرعت!وایمکس مبین‌نت

   عصر، عصر وب و دنیا، دنیای مجازی است. در این دوره و زمانه بدون اینترنت زندگی معنا و مفهومی ندارد. وب ۳ در پی وب ۲ و نسل چهارم و سوم به دنبال نسل دوم ارتباطات، سمت و سوی زندگی همه‌ی ما را به کلی دگرگون کرده است.

   اما خوش‌بختانه این همه ابزارهای الکترونیکی پیشرفته، روش‌های تازه و آسانی را برای برقرار کردن ارتباط ایجاد کرده‌اند و به همین دلیل، کاربران اینترنت دیگر توجیهی برای بی‌خبر ماندن از یکدیگر ندارند.

   تلاش ما در روابط عمومی شرکت ارتباطات مبین‌نت این است که همواره ارتباط خود را با شما دوستان حفظ کنیم و تازه‌ترین خبرهای مبین‌نتی را به ‌آگاهی‌تان برسانیم. قصد داریم هر از گاه مطالبی درباره‌ی استفاده‌ی بهینه از خدمات مبین‌نت و راهکارهایی برای برطرف کردن مشکلات متداول شما عزیزان در این وبلاگ ارایه دهیم.

   البته نیم‌نگاهی هم به نتایج نظرسنجی خوانندگان خبرنامه‌ی مبین‌نت خواهیم داشت تا به سراغ موضوع‌هایی که بیش‌ترین طرفدار را در بین شما دارند برویم. بنابراین توصیه می‌کنیم در نظرسنجی خبرنامه‌ی مبین‌نت شرکت کنید و علایق خود را با ما در میان بگذارید.

   برای عضو شدن در خبرنامه‌ی مبین‌نت، می‌توانید نشانی ایمیل خود را در کادر «عضویت در خبرنامه» وارد کنید (در پایین صفحه‌‌های وبلاگ). اگر دوست دارید موضوع خاصی در وبلاگ مطرح شود و پیشنهاد یا انتقادی دارید، حتماً از طریق نشانی پست الکترونیک PR@Mobinnet.net با ما نامه‌نگاری کنید.

۲۱

کدام مودم برای من مناسب‌تر است؟

   مودم جیبی وایمکس مبین‌نتیکی از پرسش‌های متداول کاربرانی که به فکر استفاده از وایمکس مبین‌نت می‌افتند این است که کدام مودم برای من مناسب‌تر است؟

   وایمکس در مقایسه با سایر روش‌های دسترسی به اینترنت پرسرعت مانند بی‌سیم و ADSL فن‌آوری تازه‌ای به شمار می‌رود و به همین دلیل بسیاری از کاربران اطلاعات چندانی درباره‌ی آن ندارند. ضمن این‌که برخلاف سایر روش‌های دسترسی به اینترنت پرسرعت، کاربران وایمکس امکان انتخاب میان چند نوع مودم گوناگون با کارایی‌های متفاوت را دارند. به همین دلیل شاید انتخاب مودم مناسب، برای کاربران تازه‌کار آسان نباشد.

   به‌طور کلی با استفاده از سه نوع مودم می‌توان از وایمکس مبین‌نت استفاده کرد، اما نکته‌ی مهم این است که تمامی این مودم‌ها خدمات یکسانی ارایه می‌دهند و تنها تفاوت میان آن‌ها این است که هر یک برای شیوه‌ی استفاده‌ی خاصی مناسب‌تر هستند. در ادامه، هر سه نوع مودم وایمکس مبین‌نت را به شما معرفی می‌کنیم و دقیقاً به شما می‌گوییم که برای شیوه‌ی کاربرد شما، کدام‌ یک از آن‌ها مناسب‌تر است. (بیشتر…)

۱۹

آیا در ناحیه‌ی تحت پوشش قرار دارم؟

   وایمکس مبین‌نتوایمکس، فن‌آوری پیشرفته‌ای است که به کاربران امکان می‌دهد در هر ناحیه‌ای که تحت پوشش سیگنال‌های وایمکس قرار دارد، با مودم خود به شیوه‌ی بی‌سیم به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشند. برای این‌که ناحیه‌ای تحت پوشش قرار بگیرد، باید در آن منطقه دکل‌های فرستنده‌ی امواج رادیویی (که به BTS معروف‌اند) نصب شوند. هر دکل‌ محدوده‌ی مشخصی را در اطراف خود پوشش می‌دهد و مجموعه‌ی این دکل‌ها در کنار هم در سطح هر شهر، میزان و مناطق تحت پوشش وایمکس را مشخص می‌کنند.

   بنابراین برای استفاده از مودم وایمکس خود، حتماً باید در محدوده‌ای باشید که تحت پوشش وایمکس مبین‌نت قرار داشته باشد. هرچه به یکی از دکل‌های BTS مبین‌نت نزدیک‌تر باشید، آنتن‌دهی مودم شما افزایش پیدا می‌کند و راحت‌تر می‌توانید از اینترنت پرسرعت استفاده کنید.

   با این شرح کوتاه، حتماً متوجه شده‌اید مهم‌ترین ویژگی‌ای که باید هنگام انتخاب خدمات و مودم‌های وایمکس مبین‌نت به آن توجه کنید، تحت پوشش بودن ناحیه‌هایی است که قصد دارید از آن‌جا به اینترنت وصل شوید. این موضوع را خیلی راحت می‌توانید از طریق نواحی تحت پوشش مشاهده کنید. از طریق پایگاه اینترنتی شرکت ارتباطات مبین‌نت نیز می‌توانید به این بخش دسترسی پیدا کنید. (بیشتر…)