۱

آزمون سرعت در سایت مبین‌نت

یکی از پرسش‌های متداول بیش‌تر کاربران اینترنت، میزان سرعت واقعی اینترنتی است که از آن استفاده می‌کنند. سرعت اینترنت، در واقع نشان‌دهنده‌ی پهنای باندی است که هر کاربر برای تبادل اطلاعات با اینترنت در اختیار دارد. به عنوان مثال، وقتی شما اینترنت ۵۱۲ کیلو بیت بر ثانیه با ضریب اشتراک ۴ دارید، سرعت اینترنت شما نباید از ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه یا ۱۶ کیلو بایت بر ثانیه کم‌تر باشد. اما چطور باید بفهمیم که سرعت اینترنت ما چه‌قدر است؟

به خواندن ادامه دهید تا پاسخ پرسش‌تان را بگیرید.

(بیشتر…)

۱۴

چگونه هزینه‌های اشتراک اینترنت وایمکس مبین‌نت خود را بپردازم؟

شرکت ارتباطات مبین‌نت برای پرداخت هزینه‌های مشترکان خود روش‌های گوناگونی را در نظر گرفته است تا مشترکین به راحت‌ترین و بهترین راه ممکن هزینه‌ی اشتراک اینترنت پرسرعت وایمکس مبین‌نت خود را بپردازند. بد نیست مروری بر این روش‌ها داشته باشیم تا شما هم بتوانید مناسب‌ترین شیوه را برای خود انتخاب کنید.

 
 
 

  (بیشتر…)

۱۱

چه‌قدر از حجم اینترنت‌ام را مصرف کرده‌ام؟

بخش اطلاعات مشترکین

چه‌ مقدار از حجم اینترنت من باقی مانده است؟ اشتراک من چه زمانی به پایان می‌رسد؟ دیروز چند گیگابایت مصرف کرده‌ام؟ و… . به احتمال زیاد چنین پرسش‌هایی برای شما هم هنگام استفاده از اینترنت پرسرعت وایمکس مبین‌نت به وجود آمده است. اگر پاسخ این پرسش‌ها را می‌خواهید، این مطلب را به دقت مطالعه کنید.

  (بیشتر…)

۲۱

کدام مودم برای من مناسب‌تر است؟

   مودم جیبی وایمکس مبین‌نتیکی از پرسش‌های متداول کاربرانی که به فکر استفاده از وایمکس مبین‌نت می‌افتند این است که کدام مودم برای من مناسب‌تر است؟

   وایمکس در مقایسه با سایر روش‌های دسترسی به اینترنت پرسرعت مانند بی‌سیم و ADSL فن‌آوری تازه‌ای به شمار می‌رود و به همین دلیل بسیاری از کاربران اطلاعات چندانی درباره‌ی آن ندارند. ضمن این‌که برخلاف سایر روش‌های دسترسی به اینترنت پرسرعت، کاربران وایمکس امکان انتخاب میان چند نوع مودم گوناگون با کارایی‌های متفاوت را دارند. به همین دلیل شاید انتخاب مودم مناسب، برای کاربران تازه‌کار آسان نباشد.

   به‌طور کلی با استفاده از سه نوع مودم می‌توان از وایمکس مبین‌نت استفاده کرد، اما نکته‌ی مهم این است که تمامی این مودم‌ها خدمات یکسانی ارایه می‌دهند و تنها تفاوت میان آن‌ها این است که هر یک برای شیوه‌ی استفاده‌ی خاصی مناسب‌تر هستند. در ادامه، هر سه نوع مودم وایمکس مبین‌نت را به شما معرفی می‌کنیم و دقیقاً به شما می‌گوییم که برای شیوه‌ی کاربرد شما، کدام‌ یک از آن‌ها مناسب‌تر است. (بیشتر…)

۱۹

آیا در ناحیه‌ی تحت پوشش قرار دارم؟

   وایمکس مبین‌نتوایمکس، فن‌آوری پیشرفته‌ای است که به کاربران امکان می‌دهد در هر ناحیه‌ای که تحت پوشش سیگنال‌های وایمکس قرار دارد، با مودم خود به شیوه‌ی بی‌سیم به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشند. برای این‌که ناحیه‌ای تحت پوشش قرار بگیرد، باید در آن منطقه دکل‌های فرستنده‌ی امواج رادیویی (که به BTS معروف‌اند) نصب شوند. هر دکل‌ محدوده‌ی مشخصی را در اطراف خود پوشش می‌دهد و مجموعه‌ی این دکل‌ها در کنار هم در سطح هر شهر، میزان و مناطق تحت پوشش وایمکس را مشخص می‌کنند.

   بنابراین برای استفاده از مودم وایمکس خود، حتماً باید در محدوده‌ای باشید که تحت پوشش وایمکس مبین‌نت قرار داشته باشد. هرچه به یکی از دکل‌های BTS مبین‌نت نزدیک‌تر باشید، آنتن‌دهی مودم شما افزایش پیدا می‌کند و راحت‌تر می‌توانید از اینترنت پرسرعت استفاده کنید.

   با این شرح کوتاه، حتماً متوجه شده‌اید مهم‌ترین ویژگی‌ای که باید هنگام انتخاب خدمات و مودم‌های وایمکس مبین‌نت به آن توجه کنید، تحت پوشش بودن ناحیه‌هایی است که قصد دارید از آن‌جا به اینترنت وصل شوید. این موضوع را خیلی راحت می‌توانید از طریق نواحی تحت پوشش مشاهده کنید. از طریق پایگاه اینترنتی شرکت ارتباطات مبین‌نت نیز می‌توانید به این بخش دسترسی پیدا کنید. (بیشتر…)